Uniwersytet Mikołaja Kopernika

Na podium zawodów robotów Sumo Challenge 2013

mgr. inż Michał Skiwski

Już po raz szósty w łódzkiej galerii handlowej Manufaktura odbyły się Międzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge. Imprezę jak co roku zorganizowało Studenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR działające na Politechnice Łódzkiej. W zawodach wzięli udział studenci z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, którzy przy współpracy z pracownikiem Centrum Astronomii mgr inż. Michałem Skiwskim odnieśli sukces w dwóch konkurencjach. Skonstruowany przez nich robot minisumo oraz zmodernizowany robot sumo wywalczyły odpowiednio drugie miejsce w kategorii sumo (20x20, 3 kg) oraz trzecie miejsce w kategorii minisumo plus (10x10, 0,5 kg). Pasjonatom automatyki i robotyki, a w szczególności naszemu koledze z Centrum Astronomii – serdecznie gratulujemy!

16.11.2013 - 11:00
Manufaktura Łódź